اضافه شدن پیج جدید به سایت

تغییرات مداوم در گوگل برای ایجاد نتایج بهتر و درست تر به کاربران ، بدون اطلاع رسانی و اعلام این شرکت به طور رسمی باعث می شود که سئو و بهینه سازی امری اکتسابی باشد و سئو کارها خودشان راه های پیشرفت سایت را کشف کنند.  

مرداب گوگل
مرداب گوگل

بسیاری از این راه ها در اینترنت توسط همین افراد ارائه شده است و ما نیز به دلیل اینکه بیش از پانصد سایت را تحت نظر داریم و برای پیشرفت همه ی آنها بایستی تلاش کنیم ، سعی در کشف و یادگیری راه های تازه و مهم می کنیم.  

متوجه شدیم از چند ماه قبل تغییراتی در گوگل بوجود آمده است که وب سایت های شرکت هایی که دارای چند صفحه ی ثابت هستند و از سال ها قبل همیشه در راس جستجوی کلمات کلیدی شغل خود بوده اند ناگهان در هر هفته مقداری در نتایج افت کردند بطوری که کم کم از صفحه ی اول جستجوی گوگل به صفحات دوم و سوم رسیدند.  

با اینکه تمامی بک لینک های شرکت ها به قوت خود باقی بود و همینطور طراحی سایت ها واکنش گرا و سئوی کامل و دقیقی روی همه ی آنها صورت گرفته بود.  

موضوع آنجایی برایمان جالب تر شد که متوجه شدیم برخی از سایت هایی که مثلا پزشک مربوطه شخصا اقدام به درج برخی مقالات در وب سایت خود می کرد هیچ افتی را شاهد نبود.  

موضوع ایجاد صفحات جدید را در دو سایت ، ثابت بودن تمامی صفحات را در دو سایت مشابه با فاکتورهای کاملا یکسان از نظر سئو و بک لینک مورد آزمایش قرار دادیم.  

متوجه شدیم که وب سایت هایی که دارای صفحات ثابت هستند مثل شرکت هایی که نیازی به بروزرسانی وب سایت خود ندارند و صرفا یک بیوگرافی از شرکت و در بخش تماس با ما شماره تلفن و آدرس و مپ درج می شود نسبت به وب سایت شرکتی که دقیقا با همین مشخصات ، به علاوه یک بخش برای درج مطالب جدید که با بروزرسانی مداوم ( هفته ای یک مطلب ) بسیار متفاوت است و در نتیجه ی نهایی ما را بسیار شگفت زده کرد.  

وب سایت اول از صفحه دوم به صفحه سوم جستجوی افت کرد و افت خود را ادامه داد اما وب سایت دوم به صفحه اول جستجوی گوگل برگشت البته تا اکنون که این آموزش را می نویسیم هنوز به رتبه ی اول که جایگاه قبلی اش بود نرسیده است اما با انجام این آزمایش متوجه شدیم که ایجاد صفحات جدید نقش بسزایی در افت نکردن سایت در نتایج گوگل دارد.  

بنظر میرسد گوگل سرویس جدیدی را بی سروصدا به سرویس های قبلی ( پاندا و پنگوئن و مرغ مگس خوار ) اضافه کرده است و شاید نام این سرویس جدید را بتوان ( سرویس مرداب گوگل ) نامید.  

چرا که وقتی سایتی ثابت می ماند و صفحات آن در طول زمان هیچ تغییری نمی کند به مرور زمان آن وب سایت مثل مرداب میگندد و برای عدم چنین اتفاقی لازم است هر چند مدتی مطالب جدیدی به سایت اضافه شود تا مشخص شود این وب سایت فعال است و دارای مطالب جدید و مفید برای کاربر خواهد بود.  

منبع : پارس لینک
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...